Impregnacja kamienia ozdobnego, kostki brukowej i cegły dekoracyjnej

Odpowiednia impregnacja kamieni ozdobnych i kostki brukowej jest niezbędną czynnością, którą należy wykonywać systematycznie. To właśnie dzięki temu istnieje możliwość przedłużenia żywotności tego surowca budowlanego, a często także i dekoracyjnego. Jednak, aby efekt był zadowalający, należy użyć odpowiednich produktów. Zatem jakie warto wybrać?

Właściwe preparaty do czyszczenia kamienia ozdobnego

Poszukując odpowiednich impregnatów do kamienia ozdobnego, należy bardzo dokładnie zapoznać się ze specyfikacją materiału, którym dysponujemy. Tylko dzięki temu można mieć pewność, iż dany preparat nie uszkodzi przykładowo naszej elewacji.

Niektóre środki chemiczne są bardzo silne i mogą dokonać nieodwracalnych zmian na powierzchni kamienia ozdobnego. Z tego powodu bardzo istotne jest poznanie cech materiału, takich jak:

  • - typ materiału,
  • - gęstość,
  • - chłonność,
  • - struktura wewnętrzna.

Tylko dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniego produktu, który nie zniszczy delikatnego kamienia i dodatkowo odpowiednio go zaimpregnuje, nadając mu wspaniały blask.

Różne rodzaje kamieni ozdobnych

Kamieni ozdobnych można wyróżnić bardzo wiele. Najczęściej wybierane surowce do dekoracji wielu nieruchomości to między innymi granit oraz wapień, a także piaskowiec i trawertyn. Chętnie kupowany jest także łupek kwarcowy oraz porfir płytowy. Każdy z nich charakteryzuje się odmienną strukturą oraz własnościami, z tego powodu tak istotne jest dobranie odpowiedniego impregnatu.

Impregnacja kamienia bardzo istotna

Nasze przedsiębiorstwo już od wielu lat zajmuje się kamieniarstwem. W swojej ofercie posiadamy usługi montażu oraz demontażu kamienia ozdobnego. Posiadamy także bardzo duży wybór różnego rodzaju impregnatów do tego typu surowców. Mogą Państwo u nas zakupić impregnat do kamienia ozdobnego, jak również impregnat do cegły dekoracyjnej. Dostępne są także produkty do innych rodzajów kamienia.

 

Wspomniane impregnaty doskonale nadają się do użytkowania powierzchni kamiennych między innymi na blatach kuchennych, jak również ścianach oraz posadzkach, a także brodzikach. Można nimi z powodzeniem impregnować również elewację. Tym samym powierzchnia kamienia będzie chroniona przed różnymi zabrudzeniami takimi jak brudna woda, tłuszcz oraz olej, a także niebezpiecznymi dla naszego zdrowia grzybami oraz wykwitami.

 

Aby zachować doskonały wygląd kamienia ozdobnego, należy systematycznie poddawać go specjalnej impregnacji. Tylko dzięki impregnowaniu kamienia możliwe jest nie tylko przedłużenie jego żywotności, ale także za pomocą tej czynności można uniknąć powstawania na takim kamieniu różnego rodzaju osadów oraz grzybów, a także wykwitów. Takie zmiany powstałe na tych materiałach nie tylko wyglądają bardzo nieatrakcyjnie, ale również mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Z tego powodu wspomniana impregnacja jest tak bardzo istotna. Obecnie na rynku można spotkać wiele różnorodnych impregnatów do cegły dekoracyjnej oraz do kamienia ozdobnego. Z tego powodu ich zakup wcale nie jest trudny.

 
Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi pracami w zakresie czyszczenia kostki brukowej.

Kontakt

Tel.: 730-530-030
E-mail: biuro@impregnacja-kamien.pl