Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego

Od wielu lat działamy w branży kamieniarskiej. Przez ten czas zebraliśmy ogrom doświadczenia i dostosowywaliśmy swoją ofertę usług do zapotrzebowania naszych klientów. Specjalizujemy się w montażu i demontażu blatów kuchennych. Jednak oferujemy Państwo znacznie więcej. W tym:

 • - impregnację kamieni,
 • - wypełnianie ubytków,
 • - polerowanie,
 • - naprawy łączeń blatów i gierunków,
 • - renowację
 • - wymianę uszkodzonych elementów kamiennych
 • - montaż i demontaż blatów kuchennych,
 • - czyszczenie i konserwację pomników.


W tym miejscu chcielibyśmy z Państwem bliżej przyjrzeć się zagadnieniu blatów kuchennych wykonanych z konglomeratu kwarcowego. Czym się wyróżniają? Jakie mają właściwości? I najważniejsze: jak należy je pielęgnować?


Blat kuchenny konglomerat kwarcowy


Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego wyróżniają się licznymi zaletami ponad blaty wykonane z innych materiałów, dlatego są coraz częściej wykorzystywane zarówno do wnętrz kuchennych, jak i łazienek. Co sprawia, że blaty wykonane z konglomeratu kwarcowego zyskują taką popularność wśród inwestorów? Przede wszystkim ich wytrzymałość oraz estetyka.

Blaty dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Dzięki temu możliwe jest ich dostosowanie praktycznie do każdego wnętrza - zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego - i gustu. Zamontowanie blatu z konglomeratu kwarcowego w pomieszczeniu pozwala na wytworzenie harmonijnego i spójnego wystroju. Dzieje się tak poprzez nawiązanie charakteru konglomeratu, do często występujących na podłogach i ścianach kuchni, płytek lub innego rodzaju wykończenia kamiennego lub ceramicznego. Kolejną kwestią, która jest nie bez znaczenia - jeśli chodzi o blaty z konglomeratu kwarcowego - jest ich wytrzymałość. To ze względu na nią są tak często wybierane przez inwestorów. Na tle blatów wykonanych z innych materiałów, blaty z konglomeratu kwarcowego są odporne na uszkodzenia mechaniczne (ścieranie, zarysowanie, uderzenia) i chemiczne (działanie kwasów i zasad: herbaty, kawy, wina, octu i innych).


Dlaczego blaty z konglomeratu kwarcowego są tak odporne? Cechują się unikalnym składem. W około 95-97% są one wykonane ze zmielonego kamienia, który wyróżnia się bardzo wysoką twardością. Natomiast pozostałe kilka procent konglomeratu kwarcowego stanowi żywica epoksydowa. To połączenie gwarantuje niezwykłe właściwości blatu kuchennego, który jest odporny na wysokie temperatury, niskoporowaty i łatwy w czyszczeniu.


Pielęgnacja konglomeratu kwarcowego


Świetne właściwości blatów wykonanych z konglomeratu kwarcowego nie gwarantują jednak jego niezniszczalności, aby blat służył Państwu niezawodnie przez długi czas niezbędna jest nie tylko jego rutynowa pielęgnacja, ale również odpowiednia impregnacja. Tę oczywiście najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Dzięki temu będą mieli Państwo gwarancję tego, że blat został prawidłowo oczyszczony, a preparaty dobrane do ustanowienia warstwy ochronnej dadzą efekty zgodne z oczekiwaniami. Usługa impregnacji blatu wykonanego z konglomeratu kwarcowego powinna być wykonywana co 3-5 lat.

Perfect Stone
 • Nasza firma zajmuje się konserwacją i impregnacją różnych wyrobów z kamienia. Specjalizujemy się również w montażu i demontażu blatów kuchennych, polerowaniu i uzupełnianiu w nich ubytków. Wieloletnie doświadczenie w kamieniarstwie sprawia, że nasza firma gwarantuje Państwu najlepszą możliwą jakość wykonanej usługi w atrakcyjnej cenie.


  Usługi Impregnacja Kamień


  W ramach naszych usług oferujemy Państwu:

  • - impregnację kamieni,
  • - wypełnianie ubytków,
  • - polerowanie,
  • - naprawy łączeń blatów i gierunków,
  • - renowację,
  • - wymianę uszkodzonych elementów,
  • - montaż i demontaż blatów kuchennych,
  • - czyszczenie i konserwację pomników.

   


  W tym miejscu chcemy Państwu przybliżyć zagadnienie blatu kuchennego z konglomeratu kwarcowego. Gdzie warto go zastosować i w jaki sposób należy go konserwować.  Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego - co warto o nim wiedzieć?  Konglomerat kwarcowy jest doskonałym materiałem na blaty kuchenne i łazienkowe. W nawet 97% jest on wykonany z naturalnego kamienia, pozostałe 3-5% jego składu stanowi żywica epoksydowa. Dzięki temu duetowi blat z konglomeratu kwarcowego wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością na obrażenia mechaniczne i chemiczne. Cechuje się niską nasiąkliwością i wysoką odpornością na kwasy i zasady.


  Konglomerat kwarcowy jest doskonałym wyborem do wnętrza również ze względów dekoracyjnych. Blaty wykonane z tego materiału są dostępne w wielu różnych tonacjach kolorystycznych, co sprawia, że możliwe jest ich dopasowanie do niemal każdego wnętrza, jak i gustu. Umożliwia on stworzenie idealnej harmonii pomiędzy ścianami, podłogami a blatami w danym pomieszczeniu i nadaje im nowoczesny wygląd.


  Pielęgnacja konglomeratu


  Przy odpowiedniej konserwacji blat kuchenny wykonany z konglomeratu posłuży nam wiele lat. Jest on łatwy do utrzymania w czystości i odporny na zabrudzenia. Wyróżnia się nieporowatą strukturą, co sprawia, że - w przeciwieństwie do innych blatów - nieczystości znacznie trudnej do niego przylegają i są prostsze do usunięcia. W większości przypadków do doprowadzenia blatów z konglomeratu do stanu zadowalającego potrzebna jest tylko wilgotna ściereczka nasączona płynem do mycia naczyń.  Wykonany z konglomeratu blat nie jest jednak niezniszczalny. Dlatego pozostawione na jego powierzchni agresywne zanieczyszczenia mogą powodować uszkodzenie jego struktury, niszczenie i powstawanie trudnych do usunięcia nieestetycznych śladów. Blaty - szczególnie te z kwarcu - nie są odporne na działanie wysokich temperatur. Stawianie na nich rozgrzanych garnków może spowodować pęknięcie blatów.


  Duża wytrzymałość blatu na różnorodne czynniki nie zwalnia inwestorów z konieczności odpowiedniej jego impregnacji. Mogą ją wykonać Państwo samodzielnie bądź też zlecić firmie - takiej jak nasza - która zajmuje się tym profesjonalnie. Dzięki temu będą mieli Państwu pewność, że blat kwarcowy zaimpregnowany przez naszych fachowców będzie służył Państwu przez wiele lat. Impregnację na blatach kwarcowych przeprowadza się co 3 do 5 lat. Jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci.

Kontakt

Tel.: 730-530-030
E-mail: biuro@impregnacja-kamien.pl